Select Page

~ קצת עלינו ~

אפרת אשכנזי

אפרת אשכנזי

מגשרת

אל הגישור הגעתי מתוך החוויה האישית שלי, מתוך סיפור חיי. לפני כמעט שבע שנים התגרשתי וכמו הרבה אנשים שעברו גירושין עברתי גם אני תקופה מאתגרת, מפחידה ומטלטלת. תקופה בה הצורך שלי בלקבל עזרה ומענה מיידי בנוגע לתהליך היה גדול ונחוץ. תקופה בה נקראתי להעמד על הרגליים, לצמוח, ללמוד, לגדול ולמעשה להמציא את עצמי, את חיי ואת חיי ילדיי מחדש. מאז, אני מלווה אנשים שמתגרשים. מתוך שליחות והזדהות עם התקופה הכל כך לא פשוטה הזו ומתוך רצון כנה לסייע ולתת יד.

אני מטפלת הוליסטית, כבר 12 שנה. מלווה אנשים במסע חייהם גוף נפש ורוח. כבר בזמן לימודי הגישור הבנתי, שאיכויות המטפלת שבי יבואו לעזרתי כמגשרת ושגישור וטיפול שזורים זה בזה. היום אני מחברת את הנסיון הטיפולי שלי אל הגישור, מתוך הבנה שדרך זו נותנת מענה רחב לכל ההיבטים והצרכים הנלווים לתהליך, ומתוך אמונה כי כאשר המחסומים הרגשיים מנוטרלים אפשר להגיע יחד להסכמות ולפתרונות יצירתיים.

זוהר קורן

ד”ר זוהר קורן

מגשר

עבורי, זה פשוט עונג צרוף לגשר יחד עם אפרת. כשהיא מביאה לשולחן הגישור את הניסיון הטיפולי העשיר שלה ואת האינטיליגנציה הריגשית המדהימה, אני מאזן אותה בחשיבה כלכלית ופיננסית מעמיקה, שכל מטרתה ליצור מצב מיטבי לשני בני הזוג לאחר סיום תהליך הפרידה, ואפשרות לשפע חדש שיזרום פנימה לתוך המערכת. שנים ארוכות של ניסיון כמנהל ויזם בתחום הביוטק, ומחקרים בתחום ההיבטים הפיננסיים של תורת המשחקים, לימדו אותי כי בכל מצב מאתגר לכאורה טמונה האפשרות לצמיחה חדשה וסינרגיסטית, מצב שבו אחד ועוד אחד הם בעצם שלוש. ההבנה הזו היא שהביאה אותי את תחום הגישור, כיוון שאין עוד תחום אחד בעולם שבו נדרשת כל כך הרבה יצירתיות המצאתית על מנת לרבע את המעגל, ולהפוך משק בית אחד שזמנו תם, לשני משקי בית מצליחים ומשגשגים, כל אחד בזכות עצמו, מתוך שיתוף פעולה פורה שממשיך לזרום ב DNA של המשפחה….

~ פוסטים מהבלוג שלנו ~

מספיק שהלב יודע

“משפחה היא כמו שרשרת, היא כמו תיבת תהודה, היא בשר חי של רגשות ותחושות וכוונות. היא רשת מופלאה של קשרים, של אחריות הדדית ושל תמיכה”

החלטתם להתגרש. מה עכשיו?

אם כבר בשלב ההתחלתי של המשבר תעשו נסיון משותף להגיע ביחד לפתרונות שיהיו מקובלים על שניכם ויסוכמו ביחד, תחסך מכם מלחמה מיותרת.

סיפור על תפוז

חשוב שהמגשר יגלה מהם האינטרסים האמתיים, הסמויים. אלה שמסתתרים מאחורי העמדות הגלויות שאיתם מגיעים המגושרים לשולחן הגישור

הסכם שנחתם

הם הגיעו בשעה שקבענו, במכוניות נפרדות. הביאו את הקטנה איתם. התבוננתי ביצור הקטן והמתוק הזה ופתאום נהיה לי עצוב. פרידות שילדים מעורבים בהן הן תמיד דבר עצוב

פוסט של תקווה וזימון מציאות

תכבדו אותה את האישה שמגדלת את הילדים שלכם, גם אם היא כבר לא האישה שלכם. תעזרו לה מדי פעם אם אפשר. תשאלו אותה איך היא מסתדרת ואם היא זקוקה למשהו.. תכבדי אותו, את האיש הזה שאיתו עמדת נרגשת מתחת לחופה ולצידו התעוררת שנים רבות ואיתו שמחת, כאבת וגדלת.

סוף

“אני רוצה להתגרש” היא אמרה מבלי להסתכל עליו

“אני יודע. את לא שלי, את לא איתי כבר הרבה זמן”

כוחה של תפילה

התפללתי ובכיתי, בכיתי את כל האכזבה, את כל הכאב, את כל הפחד המשתק. בכיתי עליינו, עלי, על הילדים ועל המשפחה שהיינו ולא נהיה עוד..

Pin It on Pinterest